HODOWLA PSÓW "SONGO"

Zarejestrowana w Polskim Związku Kynologicznym
pod numerem S/3860

Rok założenia
hodowli: 2001

Prowadzimy hodowlę psów Siberian Husky
oraz Owczarków Środkowoazjatyckich CAO.
 
UL. STRAŻACKA 6, TANINA 
42-714 Lisów, pow. Lubliniec
(okolice Częstochowy) 
woj. Śląskie
Tel.: 0 601 303 745


Centrum Pracy z Psem SONGO

FCI

Związek Kynologiczny w Polsce

Faza przyciągania to okres największej podatności na nowe, nieznane rzeczy, zjawiska, bodźce, zazwyczaj przypadający na czas pomiędzy 3 a 12 tygodniem życia. W tej fazie szczenię wykazuję najczęściej mniejszy stres w zapoznawaniu nowych sytuacji i większe nimi zainteresowanie. 

 Jako treser, w swojej codziennej pracy z psami napotykam na powielające się problemy behawioralne, które w zdecydowanej większości mają swoje w źródło w całkowitym braku, bądź też niedostatecznie dokładnej socjalizacji psa w okresie szczenięcym. Jest to zagadnienie niestety wciąż nie do końca traktowane poważnie, bądź przyjmowane z przymrużeniem oka tak przez nowych właścicieli, jak i przez samych hodowców.

Każdy miłośnik psów wie doskonale że kynologia to zajęcie niezmiernie wciągające a miłość do jakiejś szczególnej rasy bądź ras najczęściej prowadzi do powiększania liczby posiadanych egzemplarzy.

 Wielokrotnie spotykam się z pytaniami dotyczącymi wymogów ruchowych i mieszkaniowych Syberyjskich Husky oraz ich zachowania. Co więcej, nawet częściej niż z samymi pytaniami stykam się ze stwierdzeniami że „taki pies to musi codziennie przebiec 6 kilometrów” (nie 5 i nie 7 ale konkretnie...6!!!), „one męczą się w bloku”, „jest im za ciepło podczas lata”, „wyją do księżyca”, „nie są podatne na tresurę” itd....